Działy produkcyjne

Przygotowanie plików

Druk materiałów poligraficznych zależy od jakości płyt, a nasze w pełni profesjonalne studia DTP i CTP czekają na Państwa zlecenia.
 

DTP przygotowuje materiały do druku w profesjonalnym Studiu Grafiki Komputerowej, realizując projekty takie jak:
•  skład i łamanie tekstów we wszystkich językach (czasopisma, katalogi, książki)
•  projektowanie graficzne
•  skanowanie, obróbka kolorystyczna, wyciągi barwne

•  impozycja czyli elektroniczny montaż arkuszowy

CTP (computer to plate) to bezpośrednie przenoszenie obrazu z pliku na płytę, co eliminuje etap montażu klisz, redukuje możliwość popełnienia błędów i skraca czas przygotowania do druku. Cały proces jest nadzorowany przez wybitnych specjalistów, a Zaawansowany System Zarządzania Kolorem zadba o pełną zgodność kolorystyczną projektu z efektem uzyskanym po wydrukowaniu wg wzorca, jakim jest nasz certyfikowany cyfrowy proof. Do naświetlania klisz CTP wykorzystujemy naświetlarkę SCREEN PlateRite 8300 do formatu B1+.

W dziale CTP przyjemnością wykonamy dla Państwa:

•  naświetlanie CTF do formatu B1+ (829 mm x 1116 mm)
•  naświetlanie CTP do formatu B1
•  odbitki próbne cyfrowe

FTP

Drukarnia Speed umożliwia doskonałą łączność elektroniczną poprzez internetowy serwer szybkiego protokołu transmisji plików „FTP”. Polega to na wykorzystaniu ogólnie dostępnej sieci Internet do zlecania, prowadzenia kontroli, dokonywania uzgodnień i akceptacji prac. Każdy klient otrzymuje własne hasło, co podnosi bezpieczeństwo i anonimowość przesłanych prac. W ten sposób przyjmowane są prace do: naświetlania klisz lub CTP, wykonania impozycji, wykonania wydruków próbnych, udostępnienie skanów i wglądówek, prezentowanie próbnych projektów do akceptacji. Zlecenie pracy następuje eletronicznie, a pliki są zgrywane bezpośrednio na serwer w CPP SPEED.

Dane dostępowe do konta FTP udzielane są na życzenie klienta.